Експертна психіатрична клініка, яка забезпечує всебічне лікування англійською, російською та івритом

Епілептична деменція

Епілептична деменція

Епілептична деменція

У порівнянні з іншими видами деменції, епілептичний вид зустрічається набагато рідше, ніж інші. Як правило, вона розвивається на тлі шизофренії або епілепсії. За даними Stauder за 1938 рік, деменція розвивається через 10 років, коли трапиться не менше 200 нападів епілепсії. Витке в 1939 році припустив, що епілептики стають недоумкуватими через 100 нападів. У будь-якому випадку, ця патологія є невиліковною, але можна пригальмувати розвиток симптомів і прогрес хвороби.

Подайте заявку на діагностику та лікування


Чим відрізняється епілептична деменція?

Епілептична деменція

Епілептична деменція відрізняється відсутністю повноцінних інтересів. У людини різнобарвна мова, в якій немає загального висновку. Він не вміє робити висновки, узагальнювати. При цьому пацієнти часто в своєму лексиконі вживають зменшувально-пестливі форми слів. У них змінюється характер: з'являються святенництво, мстивість, злопам'ятність і напускна богобоязливість.

Психічні процеси ніби сповільнюються. За даними експериментів вчених, у 43% пацієнтів з епілепсією проявляється і астенія. Навіть на початкових стадіях епілепсії розвиваються інертність психіки, зміна рухливості нервових процесів. В результаті епілептики насилу відрізняють важливе від неважливого, їм важко думати, у них спостерігається в'язкість думок.

Мова стає шаблонною. Намагаючись щось розповісти, епілептик велику увагу приділяє другорядним деталям, але при цьому не втрачає мети розповіді.

Спостереження фахівців

Деякі лікарі припускають, що причини епілептичної деменції криються в порушенні обміну речовин в клітинах кори головного мозку. В процесі нападу і деякий час після нападу спостерігається гіпоксія ЦНС.

Також лікарі відзначають преморбідний рівень інтелекту. Зазвичай деменція краще прогресує у пацієнтів, які до цього відрізнялися порівняно невисоким рівнем інтелектуального розвитку.

Значення має і вік пацієнта: якщо епілепсія проявилася в ранньому дитинстві, то протікати вона буде складніше. Але в той же час епілепсія не призводить до ураження інтелектуальної діяльності мозку, якщо вона проявилася у віці до 3-4 років.

В цілому епілепсія послаблює пам'ять людини. Деякі вчені вважають, що погіршення пам'яті і є ознакою насувається деменції. При цьому спочатку зазвичай страждає довільна репродукція-людині складно сконцентруватися на відтворенні якихось подій.

Вам потрібна консультація хорошого психіатра? Звертайтеся, ми із задоволенням Вам допоможемо!


Автор: IsraClinic
Раздел: Психиатрия

Наші лікарі

Доктор Жаботински-Рубин Карни
Психиатр высшей категории

В процессе терапии я использую лучшие методики Европы, Америки и Израиля.

Доктор Зевин Марк
Психиатр высшей категории

Люди боятся обращаться к психиатру только потому, что существуют мифы о психиатрии, которые давно не соответствуют действительности.

Добрович Ольга
Клинический психолог, психотерапевт

Когнитивно-поведенческая терапия показана не только при лечении психиатрических заболеваний. Она показана здоровым людям, которые хотят лучше разбираться в себе.

Доктор Ташлыков Вадим
Невролог высшей категории

Осмотр невролога в рамках комплексной диагностики помогает исключить или подтвердить наличие неврологической патологии при диагностике психиатрических расстройств.

Похожие статьи

Анафродизія або гіпосексуальність

Анафродизія або гіпосексуальність

Анафродизія-це в народі "фригідність", яка звучить прикро і часто стигматизує певну проблему. Фригідні жінки страждають від зниженої самооцінки, і це бiда. Анафродизія - це відсутність статевого потягу, неприйняття сексуальних відчуттів і відсутність оргазмів. Насправді часто це психічна проблема, яка вимагає психотерапії.

Подайте заявку на діагностику та лікування

На странице